Во Црна Гора од 20 октомври стапува на сила законот за неработни недели

5 копии

Црногорската Управа за инспекциски работи соопшти денеска дека првата неработна недела за вработените во трговијата ќе биде 20 октомври и додаде дека казните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дирекцијата за инспекција соопшти дека првата неработна недела во Црна Гора за вработените во трговија ќе биде 20 октомври. Според Инвеститор.ме, инспекцијата ...
| | веќе видена | слични

Нови Сад – Српскиот претседател, Александар Вучиќ, и премиерите на Северна Македонија и на Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, вчера во Нови Сад усвоија ...
| | веќе видена | слични

Црногорската дирекција за инспекција соопшти дека со закон е забрането работа во недела, додавајќи дека казната за секој што ќе ја отвори продавницата може да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Професорот по политички науки Нано Ружин во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 рече дека секој политичар ќе посегне по друга алтернативна можност во ситуација кога ...
сите 850 | | | веќе видена

По завршувањето на француско-германскиот совет на министри одржан во Тулуз, францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Србите имаат дури 36 фудбалери во Топ 5 европските фудбалски лиги (Германија, Англија, Шпанија, Франција, Италија), од нив најмногу играат во Серија А (12), ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора од 20 октомври стапува на сила законот за неработни недели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: