Репортажа: Со Seat Ateca FR до FRанкфурт

Санторини е приказна сама по себе која не може да биде раскажана преку фотографиите од белите куќи со сини покриви. Островот треба да се види и доживее, ...
| | веќе видена | слични

Колку и да мислите дека позади пурите се крие само една добра маркетиншка приказна, пурите се секако кул. Не е ни џудно што голем број од личностите како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот град на Бангладеш, Дака, портпаролката на ДИК, Љупка Гугутчевска Филипоска го посетила во август 2015 година како дел од тимот на ООН – Жени (UN ...
| | веќе видена | слични

Без одолговлекување, заедничкото мото на македонските автомобилски „медиуми“ е: Кога некој работи добро, ти спречи го да работи добро и повлечи го на твоето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репортажа: Со Seat Ateca FR до FRанкфурт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: