Американците до работа патуваат 225 часа годишно

Анкетата како дел од проектот „Македонија како мултиконфесионално општество“, на тема „Религиски,морални и етички вредности кај младите“, направено од ИПИС, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Истражувањето направено од ИПИС, Религија.мк и КАС, на репрезентативен примерок од 708 испитаници помеѓу 16-35 години, спроведено во втората половина на јуни ...
| | веќе видена | слични

Миленијалците се најмногу мотивирани да одат на работа поради можноста да заработат за патувања и да имаат пари за да ги платат своите основни трошоци секој ...
| | веќе видена | слични

Американските работници имаат рекордни студентски долгови и би сакале тие да исчезнат пред да заминат на одмор. Дури 63 проценти од Американците со студентски ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија 25.000 луѓе од кои 15.000 се мажи и 10.000 се жени работеле со скратено работно време, покажуваат податоците од Евростат кои се однесуваат за ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1562 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американците до работа патуваат 225 часа годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: