Еко-акција на 11-ти октомври низ цела Македонија, повикани се и стружани

По иницијатива на oрганизација #НЕБИДИЃУБРЕ заедно со Студентската организација при Правниот факултет „Јустинијан Први“ на 11 октомври 2019 се организира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општинските инспекциски служби заедно со екипи од ЈП „Охридски комуналец” и СВР Охрид, деновиве реализираат координирана акција за отстранување на нелегално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Екипи на Јавното претпријатие „Охридски комуналец“ заедно со општински инспектори денеска спроведуваа активности за отстранување на нелегално поставена урбана ...
| | веќе видена | слични

12-тина активисти денеска собраа 15 вреќи ѓубре, габаритен отпад, како и остатоци од 2 педалинки при денешната 33. акција на Чист Охрид, која беше инспирирана ...
| | веќе видена | слични

Во маало, пред зграда, во најблискиот парк, на автопатите, во селата и централните градски подрачја… голем број граѓани денеска ги засукаа ракавите и направија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 1167 | | | веќе видена

„Мислам дека се исплаќа на Северна Македонија и на Албанија да им се даде европска перспектива“, порача германската канцеларка Ангела Меркел пред почетокот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еко-акција на 11-ти октомври низ цела Македонија, повикани се и стружани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: