Надеж во потрагата по хрватскиот морнар: Забележани повици за помош- се пребарува Атлантикот


Двајца надгледувачи на командниот мост на бродот „АЛП Страјкер“ во Атлантикот кој трага по преживеаните после бродолом на бродот „Бурбон Роуд“ воочиле прво ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

На социјалните мрежи се појавила видео-снимка од спасувањето на тројца морнари од бродот "Burbon Rod", кој уште на 26-ти септември потонал насред Атлантикот, ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и натаму со големо внимание ја следи потрагата по капетанот од Шибеник, Дино Мишкиќ и шестмината членови на екипажот, а деновиве се појави снимка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
2 копии

Главниот секретар на Синдикатот на морнарите на Хрватска, Невен Мелван, денес потврди дека нивната организација добила информација оти во Атлантскиот Океан е ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надеж во потрагата по хрватскиот морнар: Забележани повици за помош- се пребарува Атлантикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: