Како да го одржите мозокот во добра состојба: Правете ги овие 14 вежби за да “помните како желка”

Кога зборуваме за развој на мозокот, вообичаено мислиме на детскиот мозок. Но, дали може да се развива мозокот кај возрасните? Секако дека може. За да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Студентските денови се едни од највозбудливите, а воедно и најнезаборавните денови во нашиот живот. Со започнувањето на студентскиот живот, всушност влегуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Имате нов партнер и сите го сакаат. Мајка ви го обожава, се дружи со сопругот на вашата најдобра пријателка, па дури и со татко ви, на кој никој од вашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го одржите мозокот во добра состојба: Правете ги овие 14 вежби за да “помните како желка”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: