Мицкоски на Твитер: Добиле или не добиле датум за преговори одиме на избори


Ставот на партијата е јасен, веднаш после одлуката на Европскиот совет во насока на тоа дали Македонија ќе добие или нема да добие датум за преговори треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев останува оптимист и верува дека земјава ќе добие датум за почеток на преговори. Според неговите проценки, ќе биде оставено лидерите на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ја исклучува можноста за одржување на предвремени парламентарни избори ако не добиеме датум за почеток на преговори со ЕУ. Премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на Твитер: Добиле или не добиле датум за преговори одиме на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: