(Галаерија) Отсега канцеларијата на претседателот само за млади


Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно. Истото ова место претходно, ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа е голема промена во доминантната матрица на балканската политика, за прв пат беше напуштен вообичаениот наратив за етничко и религиозно ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска избра светло сино палто за официјалната посета на Австрија. Иако, таа за „Репортер“ откри дека ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во рамки на официјалната посета на Република Австрија оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, денеска се сретна со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

На средбата, во пресрет на одбележувањето на 25 годишнината од воспоставувањето на дипломатските односи во декември годинава,  двајцата соговорници констатираа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн.На средбата беа ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи меѓу двете држави, кои се стабилни и пријателски и се карактеризираат со меѓусебна доверба и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 899 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
сите 899 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 565 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галаерија) Отсега канцеларијата на претседателот само за млади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: