(Галаерија) Отсега канцеларијата на претседателот само за млади


Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно. Истото ова место претходно, ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа е голема промена во доминантната матрица на балканската политика, за прв пат беше напуштен вообичаениот наратив за етничко и религиозно ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска избра светло сино палто за официјалната посета на Австрија. Иако, таа за „Репортер“ откри дека ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во рамки на официјалната посета на Република Австрија оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, денеска се сретна со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

На средбата, во пресрет на одбележувањето на 25 годишнината од воспоставувањето на дипломатските односи во декември годинава,  двајцата соговорници констатираа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн.На средбата беа ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи меѓу двете држави, кои се стабилни и пријателски и се карактеризираат со меѓусебна доверба и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Жестоките обвинувања меѓу обвинителката Вилма Русковска и судиите од Апелациониот суд кои следуваа по судската одлука поранешната специјална јавна обвинителка ...
сите 489 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 575 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 265 | | | веќе видена

Антверпен – Гент (20:30 ч.) Цели 18 и пол години Гент нема пораз на гостување кај Антверпен во првенствен дуел. И овојпат гостите ја имаат улогата на фаворити, ...
сите 232 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галаерија) Отсега канцеларијата на претседателот само за млади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: