Мицкоски за Венецијанската Комисија: Предупредувавме за ова


10 копии

„Разговори за обнова на Македонија“ покажаа дека граѓаните живеат тешко време исполнето со несигурност, револт и многу нерешени проблеми. Македонија е на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на пратеничката група во собранието на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на телевизиска дебата на МРТВ со патеникот Хари Локвенец од СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на тв дебата на МРТ истакна дека власта зад параванот на Европа и датумот, додека во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека ВМРО-ДПМНЕ се обидува да обезбеди мнозинство во Собранието на Република Македонија за предвремени парламентарни избори, водачот на ...
| | веќе видена | слични

Потребни се брзи предвремени избори за барем во 2020 Македонија да започне преговори со ЕУ, зошто нема да се случи тоа годинава, изјави Александар Николоски, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вестите за Алфа телевизија истакна дека според информациите со кои располага тој, Македонија и овој пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 110 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за Венецијанската Комисија: Предупредувавме за ова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: