Брегзит без договор ќе го катапултира националниот долг на Британија


Вонредното намалување на даноците и поголемата јавна потрошувачка, кои ќе имаат цел да ги ублажат последиците од брегзит без договор, ќе го доведат долгот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Европските и британските преговарачи, и покрај целовечерните разговори, не успеаја да остварат напредок во преговорите за Брегзит. Разговорите ќе продолжат и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Семејните компании на Зоран Заев вртат над 56 милиони евра годишно. Тоа се 56 милиони причини и сомнежи за корупција.Се додека на јавна функција се политичари ...
сите 209 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брегзит без договор ќе го катапултира националниот долг на Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: