Новиот оперативен систем macOS Catalina е достапен за преземање


Најновото ажурирање на iOS донесе нови проблеми, наместо да ги исправи старите. Се чини дека дојдовме до точка кога Apple се обидува да ги решава многуте ...
| | веќе видена | слични

По речиси 20 години постоење, Apple конечно се збогуваше со iTunes... iTunes прв пат беше претставен во 2001 година, а сега Apple конечно реши да се збогува со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот владин кризен штаб за спаравување со новиот коронавирусот денеска донесе одлука најмладите ученици да одат на настава во училиштата, додека за ...
сите 342 | | | веќе видена

Цената на електричната енергија нема да се зголемува само ако се намали маржата што ја наплатува универзалниот снабдувач ЕВН Хоум. Ова е ставот на лидерот на ...
сите 339 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 176 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 226 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот оперативен систем macOS Catalina е достапен за преземање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: