Повик за двајца практиканти во редакцијата на Радио МОФ


Останато

Франција, Германија, и Холандија се обидувале да напишат предлог компромис според кој донесувањето на одлуката за пристапни преговори за Македонија и Алабанија ...
сите 1325 | | | веќе видена

НИНА НИНЕСКА-ФИДАНОСКА Француското „не“ е непријатно, но не и катастрофично. Бројот на земји кои сакаат да не видат во ЕУ е поголем од оние што мислат дека не ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик за двајца практиканти во редакцијата на Радио МОФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: