Девет лица вчера фатени со марихуана, четворица од нив кај Бит Пазар

Ноќеска и во текот на вчерашниот ден полицијата привела двет лица кои биле фатени со марихуана. Ноќеска околу 01 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија мигранти и спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се задржани девизи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цариниците, за две недели, спречиле повеќе обиди за криумчарење разна стока, задржале пари, автоделови, облека, кујнски ножеви и фалсификати. На Германец ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Привремено се задржани: Девизи – 4.000 евра и 6.000 швајцарски франци, откриени во два одвоени случаи, при личен претрес на четири патници на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Заев иако е оптимист за позитивен епилог, оценува дека последниот збор ќе го имаат лидерите од земјите членки на ЕУ на Советот во Брисел во четврток ...
сите 887 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 320 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет лица вчера фатени со марихуана, четворица од нив кај Бит Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: