ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ се збратими со Техничката школа во Ваљево

На покана од директорот на „Техничка Школа“–Ваљево, Бранко Голоскоковиќ, а по повод патрониот празник на училиштето, во посета на Ваљево беше делегација од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановската гимназија „Гоце Делчев“ вчера во Занаетчискиот дом го промовираше документарниот филм за постоењето на ова училиште, формирано 1945-та година. ...
| | веќе видена | слични

Дебата насловена „Дрогата, малолетничката деликвенција и нарушувањата на јавниот ред и мир во и околу школите“ се одржа денеска во општина Тетово. Учествуваа ...
| | веќе видена | слични

Електро машинскиот училишен центар Св. Наум Охридски ќе добие современа спортска сала. Во внатрешноста се местат спортските реквизити. Од идната недела се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 233 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ се збратими со Техничката школа во Ваљево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: