БИВШАТА ЖЕНА НА ЕРОС РАМАЦОТИ ОТКРИВА: “Живеев како во бајка, па влегов во канџите на една секта“ (ФОТО)


Поранешната жена на Ерос Рамацоти, водителката Мишел Хунцикер во интервју за “Штерн“ открива како влегла во канџите на сектата “Војници на светлината“. Како ...
| | веќе видена | слични

Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) го признале убиството на нивниот 57-годишен татко Михаил Качатуријан, па биле осудени за убиство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и шестгодишниот Александар Тодоровиќ од Краљево се обидел да ја убие својата девојка Анѓела Симиќ, а потоа извршил самоубиство во напуштената куќа на ...
| | веќе видена | слични

Moјата Ангела никогаш не беше во врска со тој злосторник. Тој ја прогонуваше. Прво што ми рече кога ја видов беше „Мама, тој ме киднапираше кога излегов од ...
| | веќе видена | слични

Вера Симиќ, мајката на 22-годишната Анѓела Симиќ од село Чукојевац кај Кралево, која завчера со нож беше искасапена од 26-годишниот Александар Тодоровиќ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во напуштена куќа во близина на Краљњво, Србија, утринава е пронајден обесен 26- годишниот Алксандар, а покрај него на подот лежела 22- годишната Анџела која ...
| | веќе видена | слични

Во напуштена куќа во српското село Печеног на 25 километри од градот Краљево, во утринава е пронајден човек кој си го одземал животот, а до него сериозно ...
| | веќе видена | слични

Трагедија ја потресе утринава Србија. Млад живот згаснал во напуштена куќа во село близу Краљево, каде утринава е најден обесен Александар Т. (26) од Краљево а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИВШАТА ЖЕНА НА ЕРОС РАМАЦОТИ ОТКРИВА: “Живеев како во бајка, па влегов во канџите на една секта“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: