Холандија кажа „ДА“ за Македонија, категорично „НЕ“ за Албанија


7 копии

Високи француски дипломатски извори тврдат дека најмалку уште една друга држава на ЕУ ги поддржува против одлуката да се отворат преговори со Северна ...
| | веќе видена | слични

Не станува збор за задоволување на интереси некои политичари. Станува збор за луѓе за кои треба да работиме, истакна еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Недоделувањето датум за старт на преговорите за членство во ЕУ за Северна Македонија и Албанија на вчерашниот состанок на шефовите на дипломатиите на членките ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија може да „го ...
| | веќе видена | слични

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
| | веќе видена | слични

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер, оцени дека неодобрувањето на преговори со Македонија и Албанија го поткопува кредибилитетот на ...
| | веќе видена | слични

Тое е проценката на експертот за Балкан од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер. -Набљудувачите во регионот ја сметаат француската и холандската политика како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надеж дека земјите-членки и Франција ќе ја сфатат важноста на претстојниот Самит на Европската унија, дека тој не е обичен самит, туку ја има тежината на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи на лица со Ковид-19 во општините Крива Паланка и Ранковце изнесува единаесет, додека осум активни случаи се евидентираат во општина ...
сите 743 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 62 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна” со ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија кажа „ДА“ за Македонија, категорично „НЕ“ за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: