Во тек се конкурсите за проекти од национален интерес во културата за 2020

Министерството за култура кон крајот на септември ги објави годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година. Како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Creative Hub во соработка со Амбасадата на Република Словенија во Скопје и Делегацијата на Европската Унија го организира првиот креативен хакатон – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Замислена како круна на серијата настани со кои ќе биде одбележан убавиот јубилеј - трите децении егзистирање на македонската ликовна сцена, од 9 октомври во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фото кино клуб „Козјак“ од Куманово и годинава ја организира бесплатната школа за уметничка фотографија, која ќе стартува од утре и ќе трае наредните три ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура „го пушти“ конкурсот за финансирање проекти од национален интерес, па кој чул – чул, кој видел – видел. Пријавите по дејности и ...
| | веќе видена | слични

Уметничката Галерија при НУ Музеј Куманово, објави повик за учество на академски уметници на традиционалната изложба „Кумановски ликовни уметници 2019 “. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек се конкурсите за проекти од национален интерес во културата за 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: