Тракторист загина во Неготино


3 копии

Живко Блажев (79) починал во семејната куќа во селото Вачки Брег во близина на Сомбор, откако сам со секира си ја отсекол ногата и поради тоа искрварел до ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
9 копии

Безживотно тело на 67 годишен маж е најдено покрај пат во тетовското село Рогачево вчера околу 16 часот, соопшти денеска СВР Тетово. На телото немало траги на ...
| | веќе видена | слични

Во Обвинителство веќе седум месеци имаат докази за несовесно лекување од страна на лекар, а оттаму се уште нема никаков одговор. Ова за Телма го кажува Иван ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Се надзира ли каков-таков компромис на самитот во Брисел, откако француски дипломат вечерва ветил дека Париз ќе размисли за почеток на преговори доколку Скопје ...
сите 598 | | | веќе видена

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 924 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тракторист загина во Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: