Текст за дамка од мастило на мајка која го изгубила малиот син поради рак нè учи на важни животни лекции


Мајка, која го изгуби малиот син како последица на рак, го сподели своето искуство за да ги потсети луѓето на нештата кои се навистина важни во животот. Во ...
| | веќе видена | слични

Оваа жена одлучила да го промени начинот на исхрана. Не било секогаш лесно, особено не на почетокот, но истрајала во тоа и на крајот се исплатело. „Како и ...
| | веќе видена | слични

Денес се навршуваат 12 тажни години од трагичната смрт на најголемото домашно музичко име на сите времиња - ТОШЕ ПРОЕСКИ. Смртта на Тоше, кој животот го загуби ...
| | веќе видена | слични

Утре се навршуваат 12 години од смртта на македонскиот легендарен пејач Тоше Проески, а Лилјана Петровиќ, поранешната менаџерка на Тоше Проевски, неодамна ги ...
| | веќе видена | слични

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната ...
| | веќе видена | слични

„Кога не работам, гледам да избегнам било каков конфликт, но во мојата работа се чувствувам моќно“. Кога сфатила дека постојат мажи кои се возбудуваат кога ...
| | веќе видена | слични

Се будам со нервоза, анксиозност и тага кои никогаш не биле дел од мојот живот. Можеби другите мислат дека имам сè во животот, можеби и имам, но немам мир. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 411 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Текст за дамка од мастило на мајка која го изгубила малиот син поради рак нè учи на важни животни лекции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: