Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?

Основачот на Амазон, Џеф Безос, се наоѓа на врвот на една од најуспешните компании во нашето време, а да не зборуваме за лично богатство од околу 150 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Животот самиот по себе е многу контрадикторен. Чудно е како нѐ привлекуваат луѓе кои нѐ повредиле, личности за кои би направиле сѐ, иако сме добиле многу удари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Сè е прекрасно на почетокот, а потоа доаѓа време кога би се јавиле на дежурен психијатар. Се нервирате затоа што тој не ви го пофалил ручекот, ве оставил ...
| | веќе видена | слични

Секој сам го избира својот сопруг или сопруга. И покрај тоа, за да ја почувствувате вистинската љубов, треба да ја познавате личноста, да се се спријателите, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: