Николета Ривера - Јутуберка без раце која вели дека може да направи сѐ


 Николета Ривера е 21-годишна Јутуберка од Пенсилванија и е родена без двете раце. Сепак, ова не ја спречило да го живее животот со полни гради. Тоа што нема ...
| | веќе видена | слични

Една од најубавите руски манекенки, 36-годшната Евгенија Сметанина вели дека не може да го гледа своето лице по тешката сообраќајна несреќа. Имено, манекенката ...
| | веќе видена | слични

Сенидах полека, но сигурно станува вистинска сензација во регионот, а оваа млада дама е доказ дека автентиќноста и поинаквиот став и изглед секогаш вродуваат ...
| | веќе видена | слични

Пејачката и виолинистка Андријана Јаневска на својот Инстаграм профил објави фотографија со нејзината помала сестра Николина, сликана во Македонската опера и ...
| | веќе видена | слични

Во теленовелата Касандра, која цела Македонија ја гледаше во 90-те, секако најпознати ликови беа Игнасио и Касандра. Сепак, многумина го забележаа Ранду, ...
| | веќе видена | слични

 Живее на „крајот од светот“ со „најнесоодветниот“, сама си ја одгледува храната што ја јаде и не користи декоративна козметика, па кој рече дека животот ...
| | веќе видена | слични

Очигледно за Емили Ратајковски било кој дел од годината е идеален за таа да облече бикини и да ја покаже својата идеална фигура. Таа и овој пат на својот ...
| | веќе видена | слични

Триесетишестгодишната Евгенија Сметанина која важи за една од најубавите руски манекенки, тврди дека не може да го гледа својот лик, бидејќи доживеала страшна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 137 | | | веќе видена

Еден од главните приоритети на надворешната политика во следниве четири години е унапредувањето на добрососедските односи, а во таа насока недоразбирањата кои ...
сите 381 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николета Ривера - Јутуберка без раце која вели дека може да направи сѐ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: