ЕУ: Бугарија, Грција и Кипар предупредија за нов драматично зголемен прилив на илегални мигранти

3 копии

Министрите за внатрешни работи на Бугарија, Грција и Кипар ги предупредија своите колеги во другите земји-членки за драматичното зголемување на пристигнување ...
| | веќе видена | слични

Министрите за внатрешни работи на Бугарија, Грција и Кипар ги предупредија во вторникот своите колеги од другите земји членки на Европската унија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 646 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Бугарија, Грција и Кипар предупредија за нов драматично зголемен прилив на илегални мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: