Условите за инвестирање презентирани пред чешките компании

2 копии

Препорачајте ги струмичките брендови на компаниите во странство, идентификувајте ги потенцијалните инвеститори кои се подготвени да вложуваат во Струмичкиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Долгата бирократска процедура и добивање виза ипонатаму остамнуваат главни пречки со кои се соочуваат странските инвеститори во Македонија. Своите проблеми тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на Конференција на почесни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, со вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

 На конференцијата присуствуваа почесни конзули од повеќе континенти и држави, од САД, Австралија, Индија, Индонезија, Германија, Италија, Холандија, Унгарија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Знаеме дека многу земји зборуваат позитивно за Република Северна Македонија. Го подобривме нашиот имиџ како држава која гради пријателства со своите соседи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Семејните компании на Зоран Заев вртат над 56 милиони евра годишно. Тоа се 56 милиони причини и сомнежи за корупција.Се додека на јавна функција се политичари ...
сите 196 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Условите за инвестирање презентирани пред чешките компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: