Лана требала да тргне на факултет, но наместо ја пронашле претепана и мртва во река во Мостар


„Одам со пријателка на кафе“, било последно нешто што 19- годишата Лана Бједиќ и рекла на мајка си минатата недела. Подоцна упорно ја барале на телефон, но ...
| | веќе видена | слични

Во полициската станицата во Маунт Шаста од Роузвил, Северна Калифорнија, едно лице само се пријавило за повеќекратно убиство, човекот дури признал дека има ...
| | веќе видена | слични

Маж дошол во понеделникот до полициска станица во градот Маунт Шаст во северна Калифорнија и признал дека убил четворица свои роднини, вклучувајќи го и телото ...
| | веќе видена | слични

Истражувачите во Босна Херцеговина очекуваат дека неделава теба да има разрешница за убиството на Лана. Интересно е дека во околина на селото е пронајден и ...
| | веќе видена | слични

Петчлено семејство, вклучувајќи и 9- годишни близначиња и 11 годишно девојче се пронајдени мртви во стан во Масачустес. Семејството е убиено од огнено оружје, ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 646 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лана требала да тргне на факултет, но наместо ја пронашле претепана и мртва во река во Мостар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: