Кога се користи прашок за печиво, а кога сода бикарбона?


Потребни состојки за црн пандишпан: 5 јајца 5 лажици шеќер, 3 лажици какао, 2 лажици брашно, 2 лажици пециво Потребни состојки за бел пандишпан: 3 белки 2 ...
| | веќе видена | слични

Совршен избор за доручек, ручек или вечера СОСТОЈКИ За тестото – 2 чаши брашно, – 1 чаша ладен путер – 1 јајце – 2 лажици ладна вода За филот – 200 г коприва – ...
| | веќе видена | слични

Чувањето на лебот во хартиена или во пластична кеса е грешка поради која лебот многу брзо може да буѓоса или да стане бајат . Ке сата полека, но сигурно. Ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога се користи прашок за печиво, а кога сода бикарбона?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: