Голем интерес за дуелот со Кил, РК Вардар пушти дополнителни билети


Вардар во викендот кој измина беше декласиран од Кил во „Јане Сандански“ со 20:31. Посебно лошо црвено-црните го одиграа првото полувреме кое германскиот тим ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Трнерот на Вардар, Давид Писонеро по синоќешниот убедлив пораз од Кил на домашен терен во Лигата на Шампионите (20-31) изјави дека досега никогаш не видел ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар не се прослави на вчерашниот меч против Кил на кој беше надигран и едноставно мораше спортски да му честита на противникот за прикажаната ...
| | веќе видена | слични

Вардар претрпе неочекувано убедлив пораз на домашен терен од Кил, но навивачите во салата „Јане Сандански“ знаеја какоп да застанат зад своите миленици и при ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Мора машки да го поднесеме поразот, да му подадеме рака на противникот, победија чесно и коректно. Им благодарам што ни покажаа до каде е овој Вардар. Ова го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 1053 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем интерес за дуелот со Кил, РК Вардар пушти дополнителни билети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: