Бидете внимателни: Сите ја имаат оваа навика, а може да биде смртоносна

Родителите чии деца ги игнорираат молбите да престанат да ги ставаат прстите во носот имаат сериозна причина за загриженост. Пнеумокок, причителен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема потреба да се повторува колку е важно миењето на рацете на децата и возрасните особено за време на сезоната на настинки и грип.Верувале или не, на рацете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да не бидете во заблуда и сами, на „своја рака“ да се лекувате погрешно, еве ги најважните 7 митови за грипот и настинките.Килограм цитрусно овошје нема да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 411 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бидете внимателни: Сите ја имаат оваа навика, а може да биде смртоносна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: