Каде јадат шампионите на РК Вардар?


Охрид, 15. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Охридските „гладијатори“ со 12 бодови и трето место на суперлигашката табела одат во нов поход по три бода. Утре во рамките ...
| | веќе видена | слични

И за овој циклус за ЕП 2020 Македонија тргна од петтиот барабан (пред ждрепката), но покажа дека не ѝ е местото таму. Сениорската репрезентација конечно може ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата на Еурофарм Работник го поздрави носењето на т.н. „Платформата за ракометна Битола“ од страна на Советот на Општината и смета дека ваквата одлука ќе ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на Советот на Општина Битола за фузирање на два ракометни клуба во еден кој ќе се вика Еурофарм Пелистер, се огласи и Еурофарм Работник. Во ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Битола даде зелено светло за формирање на нов ракометен гигант од овој град кој ќе го носи името Еурофарм Пелистер. Советот се согласи да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 1053 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде јадат шампионите на РК Вардар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: