Предвремени идната есен, 45 дена пред редовните, вели Заев (ВИДЕО)


8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во Виена учествуваше во дебатата на тема “Северна Македонија: Европски перспективи и зајакнување на домашните реформи за социјална ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очекувам Европската унија да се врати на изворните принципи и да покаже поголема грижа и внимание за процесите за проширување за да биде потврдена силата на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во Австрија ги претставил најзначајните поенти од реформските процеси и нагласил дека како целосно посветена на овие процеси, Владата ја обнови ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата на Северна Македонија денеска учествуваше во дебатата на тема „Северна Македонија: Европски перспективи и зајакнување на домашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот премиер Зоран Заев до последно останува оптимист дека Македонија ќе добие датум за преговори со ЕУ, но очекува „работата да ја пресечат“ лидерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со разочарување е примена одлуката од Самитот на европските лидери во Брисел да не се отпочнат преговрите за проширување со Македонија и Албанија, во Босна и ...
сите 817 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предвремени идната есен, 45 дена пред редовните, вели Заев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: