Мицкоски: Бројчаникот на триумфална не врти бидејќи тие смрзнатите 11 милиони евра биле за Рекет 2

Фамозниот бројчаник кој требаше да биде поставен на Триумфалната капија, не е поставен од причина што тие единаесет милиони евра кои што се спомнуваат се само ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот македонски премиер Владо Бучковски смета дека владата и премиерот Зоран Заев не посветиле доволно внимание за лобирање кај францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршниот директор на Македонскиот центар за меѓународна соработка Сашко Клековски смета дека доколку одлуката на Франција остане иста до петок, за да нема ...
| | веќе видена | слични

Напнато до самиот крај. Ќе добие ли земјава зелено светло за отпочнување на преговорите со нијата? Силните пораки на адреса на земјава за европската ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот Професор Звонимир Јанкуловски во емисијата „Што не е Јасно“ на Алфа телевизија, кажа дека последниот случај на рекет е токму тој корупциски ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Шпетим Љатифи, смета дека барањето на Франција за промена на методологијата за почеток на преговорите на Република Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Ветивме дека ќе обезбедиме повеќе пари кај секое семејство и денес тоа е реалност, изјави денеска премиерот Зоран Заев. - Ветивме реформи што се во интерес на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 427 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 189 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бројчаникот на триумфална не врти бидејќи тие смрзнатите 11 милиони евра биле за Рекет 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: