Разбиена најголемата нарко-банда во Велика Британија, прошверцувале 50 тони кокаин и хероин


Тринаесет мажи, на возраст меѓу 24 и 59 години, се осомничени за припадност на британски огранок на меѓународната криминална група. Тие од Холандија ...
| | веќе видена | слични

Ако уапсиш човек за поседување 25 вреќички бел прашок, за кој се претпоставува дека е кокаин, дали треба да го пуштиш кога ќе откриеш дека е прашок за веганска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенечката полиција откри повеќе од 13 килограми хероин во меѓународен патнички воз кој патувал од Турција за Австрија, што е меѓу најголемите заплени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Лондонската полиција испрати 2.000 СМС-пораки до лицата што се снабдувале со кокаин од една албанска наркогрупа, а со цел да им помогнат во борбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лондонската полиција им испратила над 2 илјади пораки на лицата кои што албанската нарко-мафија ги снабдувала со кокаин, нудејќи им помош во врска со ...
| | веќе видена | слични

Лондонската полиција испратила над 2000 СМС пораки до лицата кои албанската нарко банда ги снабдувала со кокаин. Во СМС пораката, полицијата им нуди на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчката полиција разби криминална организација кој продавала дрога во околината на Економскиот факултет во Атина, но и во други населби, а работела на база ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 482 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 152 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиена најголемата нарко-банда во Велика Британија, прошверцувале 50 тони кокаин и хероин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: