Саморегулацијата во медиумите решение за професионалноста


2 копии
5 копии

Во тек е повикот за номинации „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“. Тргнувајќи од премисата дека демократско општество кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, учествуваше на дебата на тема „Професионална поставеност на новинарската професија – ...
| | веќе видена | слични

Идејата за правење регистар и регулација на веб-порталите повторно ги поделија ставовите на новинарските здруженија и синдикати со оние на власта. Иако ...
| | веќе видена | слични

За тоа како да се надмине ваквата состојба, во услови на глобална закана од т.н. fake news, разговараа ЗНМ, новинарскиот синдикат и Владата „Нашето новинарство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1561 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саморегулацијата во медиумите решение за професионалноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: