Димитријевиќ скромен, Хувентуд до прва победа во Еврокупот


Избраниците на Ѓорѓи Кочов вечерва славеа по трет пат откако со 74-54 ја победија екипата на Рогашка во СЦ „Јане Сандански“. Словенците ја добија тесно првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дамјан Стојановски е голем адут на МЗТ Скопје за уникатен подвиг во Регионалната лига, а со индекс од 29 поени може да биде конкурентен за наградата најкорисен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 482 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 158 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитријевиќ скромен, Хувентуд до прва победа во Еврокупот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: