Шарм на старински луксуз во срцето на англиска провинција

Прекрасниот шведски остров кој има неколку објекти, вклучувајќи модерни пансиони, повторно се продава и чини „само“ 1,4 милиони долари. Гашарскарет е остров со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 537 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 114 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Најавено е ...
сите 50 | | | веќе видена

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Денес е Меѓународниот ден на демократијата. Речиси три децении градиме демократски институции и вредности, постојано и ...
сите 174 | | | веќе видена

Од идната среда се враќаме по старо како пред корона вирусот. Престануваат да важат речи си сите владини мерки за ослободување од работните обврски па на ...
сите 250 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарм на старински луксуз во срцето на англиска провинција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: