На Пелистер падна првиот снег

Оваа сезона првиот снег можно е да пристигне порано на пониските места судејќи барем според моменталните анализи и развој на временската состојба, соопштува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ.Како што се наведува, секој потрошувач има ...
сите 255 | | | веќе видена

Праксата на (нај)високите државни функционери да го избегнуваат името на македонската држава и наместо него да велат „нашата земја“, што дојде до израз и при ...
сите 42 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Пелистер падна првиот снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: