„Избори, ли се избори – партиски маки големи“


2 копии

Порталот „Лајм прес“ направи анкета на прашањето „Дали мислите дека Македонија ќе добие датум за во ЕУ?“ Граѓаните дадоа различни одговори, додека други се ...
| | веќе видена | слични

Едните тргнаа на прав пат, другите во обнова. Предизборна сценографија иако нема датум за избори. Трибини, кампањи, средби со граѓани. Секој во обид да покаже ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Поранешниот претседател на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во својот фејсбук-статус предупредува дека Зоран Заев, претседателот на Владата, прави ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во својот фејсбук статус предупредува дека Зоран Заев, всушност тера мајтап со наводните ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1208 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 272 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Единаесет килограми марихуана се пронајдени при преглед на патничко возило вчера попладне на граничниот премин Богородица, при што е приведен возачот, 26 – ...
сите 316 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Избори, ли се избори – партиски маки големи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: