Во Италија се одржа 4-ти Ден на Скудриње – забава, спорт, песни и ора

Трпејца (од 5. до 14. октомври оваа година) ќе биде домаќин на Интермедијален собир на националните контакти на европските студенти по архитектура „INCM JATO ...
| | веќе видена | слични

Изборот на Мажи на годината во Македонија е прв официјален избор кој се одржа во 2018 година со цел да ги препознае најуспешните мажи кај нас. Целта е овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 276 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 459 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија се одржа 4-ти Ден на Скудриње – забава, спорт, песни и ора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: