Нова книжарница на ТРИ во нашиот град

2 копии

Денес и утре, на градскиот плоштад во Гостивар се одржува мал Саем на книгата. Со литературни дела од различни жанрови на албански јазик, учествуваат десетина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетина издавачи од земјава, Албанија и Косово денеска и утре ќе се претстават пред љубителите на пишаниот збор во Гостивар во рамки на патувачкиот саем на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стручната литература која ја поседува Јавната локална библиотека „Илинден“, се почесто се користи од студентите од Делчево. Ирена Димитровска, студент по ...
| | веќе видена | слични

Кога последен пат прочитавте книга или пак некоја интересна статија во списание? Дали дневните навики за читање ви се фокусираат на твитови, најави и изјави на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 165 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова книжарница на ТРИ во нашиот град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: