Бујар Османи доби „мистериозен“ подарок од Помпео

3 копии
2 копии

Кина денес го отфрли како клевета обвинението на американскиот државен секретар Мајк Помпео дека Пекинг ги крши човековите права на муслиманите, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од утре се активираат термалните камери на скопскиот аеродром, кои треба да детектираат евентуални носители на Корона вирусот, таргет се оние кои пристигаат во ...
сите 691 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 236 | | | веќе видена

Утре најверојатно Владата ќе го испрати предлог Законот за јавно обвинителство, а веќе в вторник почнува дебатата по предолжениот текст. Техничкиот премиер ...
сите 428 | | | веќе видена

Илјадници хрватски навивачи ќе присуствуваат на финалето на Европското првенство во ракомет меѓу Хрватска и Шпанија . Добар дел од нив се во Стокхолм уште од ...
сите 245 | | | веќе видена

Скопје повторно руши рекорди во поглед на аерозагадувањето. Градот вчера по којзнае кој пат се најде на првото место како најзагаден во светот на апликацијата ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар Османи доби „мистериозен“ подарок од Помпео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: