Продолжен животниот век на мисијата Џуно


2 копии

Судбината на нашата планета е поврзана со судбината на Сонцето, но заедничкото патување нема добро да заврши по Земјата. Сонцето обилно согорува огромни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем астероид денеска ќе помине покрај Земјата, велат од НАСА. Небесното тело ќе ја одмине планетата на далечина од 1,5 милиони километри, односно 50 пати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата се сретнаа со ...
сите 223 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен животниот век на мисијата Џуно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: