Заев најави предвремени избори до крајот на октомври 2020 година


Во рамки на посетата на фабриката „Маркварт“ во село Каласлари, велешко, премиерот Зоран Заев соопшти дека предвремни избори ќе се одржат до крајот на октомври ...
| | веќе видена | слични

Во живо во студиото на „Лидер“ со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски околу последната одлука на советот на министри на ЕУ, на која не беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По завршувањето на состанокот на министрите во ЕУ на кој ќе се одлучува дали Македонија ќе добие датум за преговори, во живо, од студиото на „Економски Лидер“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку што расте неизвесноста во Луксембург, толку оптимизмот не го напушта премиерот Заев одлуката очекува да ја чуе лично од шефовите на влади и држави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам до небото дека ќе добиеме датум за преговори, останувам оптимист. Нашата земја уште од самостојноста до денес ништо лесно не добива, ние сме мала земја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев останува оптимист и верува дека земјава ќе добие датум за почеток на преговори. Според неговите проценки, ќе биде оставено лидерите на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 645 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави предвремени избори до крајот на октомври 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: