„Мотоцентар“ 25 годишниот јубилеј го прослави со изложба на „Порше 911 Карера“


Оваа година, најголемата продажно – сервисна мрежа за гуми во Македонија одбележува јубилеј – 25 години континуирана и активна работа. “Мотоцентар“ ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Моќта и ефектите од работата на ИКТ секторот и компаниите во него сé повеќе расте и се зголемува. Како што се одвива дигитализацијата на македонските компании, ...
| | веќе видена | слични

Дигитализацијата на бизнисот е неопходна и компаниите тоа мора да го направат за да можат да конкурентни и да одговорат на барањата на потрошувачите. Ваква ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака упатија учесниците на Конференцијата на тема „Дигиализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината!", што се одржува денеска во Скопје чиј домаќин ...
| | веќе видена | слични

МИ-ДА Гранд Моторс започна со работа во својот нов објект кој се наоѓа на нова локација и комплетно нов продажен салон. Станува збор за еден премиум салон кој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Култура на учење е индивидуалниот пристап кон потребата да се развиваш, да се надградуваш и да стекнуваш нови знаења. Секој од нас има обврска, без оглед на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 172 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 220 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мотоцентар“ 25 годишниот јубилеј го прослави со изложба на „Порше 911 Карера“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: