Идната година во Хрватска ќе се организира самит ЕУ-Западен Балкан


Хрватскиот амбасадор во Србија, Гордан Бакота, синоќа изјави дека самит на Западен Балкан и Европската унија ќе се одржи во неговата држава следната година. Од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Попоски ретко се појавува во медиумите, но и при партиските активности на ВМРО-ДПМНЕ. Во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ денеска ќе расправаат за потенцијалното започнување на преговори со Северна Македонија и Албанија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Македонија постои и граѓански и политички консензус за прифаќање на европските вредности и стандарди и побрзо полноправно членство во Европската Унија. ...
| | веќе видена | слични

На министерскиот состанок на земјите членки на ЕУ кои се дел од групата ПЕС, Никола Димитреов пред министрите образложил зошто Северна Македонија заслужува да ...
| | веќе видена | слични

Каква одлука ќе слушне Македонија е сеуште неизвесно а така веројатно ќе остане и до крај. Пред останокот на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург на кој ...
| | веќе видена | слични

Таму уште еднаш образложил зошто Македонија ја заслужи одлуката за почеток на преговори со ЕУ. Состанокот, како што информираат од МНР, се одржал непосредно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1472 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 270 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идната година во Хрватска ќе се организира самит ЕУ-Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: