Јовановски денеска првпат ќе дава исказ за случајот „Рекет“


Обинителката Вилма Рускоска денеска ќе го сослуша првпат исказот на Бојан Јовановси познат како „Боки 13-ка“, за случајот „Рекет“, откако минатата седмица беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УЈП стокми кривични пријави за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски и за продукцијата „Томато“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“. Телевизијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Против Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки13, „Томато продукција“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“, и против сопственичката на фирмата „БМЈ ...
| | веќе видена | слични

Од Управата за јавни приходи соопштија дека ќе бидат поднесени кривични пријави против Меѓународниот сојуз, Томато продукција и БМЈ Груп. УЈП ги товари ...
| | веќе видена | слични

Пред Управата за јавни приходи се појавил физичко лице кој се претставил како нов сопственик на 1ТВ. Ова го потврди УЈП, а истото се случило кога се чешлала ...
| | веќе видена | слични

Неправилности има и во работењето на 1ТВ но тука нема основ за кривична, велат од УЈП. Претставници на УЈП биле кај Боки 13, кој како обвинет во случајот Рекет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека е во притвор 1ТВ му го префактурирала на Бојан Јовановски мебелот кој бил во телевизијата. Станува збор за трпезариска маса, кујна, гарнитури, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски денеска првпат ќе дава исказ за случајот „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: