Совет за човекови права: Косовските избори – демократски и пример за регионот

3 копии

Косовскиот Совет за заштита на човекови права и слободи (КМДЛЊ) оцени денеска дека вчерашните вонредни парламентарни избори во земјата беа добро организирани, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Портпаролката на Европската унија, Маја Коцијанчич порача дека при формирањето на новата косовска влада мора да се почитува Уставот на најмладата балканска ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Европската унија денеска повика на побрзо формирање влада во Приштина и продолжување на дијалогот со Белград. – Ќе биде потребно уште некое време за финални ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совет за човекови права: Косовските избори – демократски и пример за регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: