Екоактивистите блокираат улици ширум Европа


7 копии

Деновиве можеби сте слушнале за протестите на групата „Екстинкција бунт“, климатски активисти кои веќе неколку дена протестираат во делови од светот, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денеска климатски активист ги вознемири патниците и екипажот во патнички авион, пилотите мораа да се вратат на лондонскиот аеродром, објави „Скај ...
| | веќе видена | слични

Активисти на еколошкото движење "Extinction Rebellion" протестираа денес на „Лондон Сити“ аеродромот и планираа да го блокираат воздушниот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Регионални групи активисти, на кои им се придружија активисти од Глобалното востание на правдата и други, денеска повторно ги затворија плоштадот Трафалгар и ...
| | веќе видена | слични

Активистите на „Бунт против истребување“ протестираат ширум светот. Сакаат да го свртат вниманието кон „климатската катастрофа“ и се подготвени, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 217 | | | веќе видена

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 256 | | | веќе видена

Група бугарски интелектуалци меѓу кои повеќето се историчари, психолози, социолози, експерти за човекови права со писмо му се обратија на бугарскиот премиер ...
сите 339 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екоактивистите блокираат улици ширум Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: