Нацистички атлас за човековата анатомија кој го создале Нацистите убивајќи милиони Евреи се користи и денеска

Светот пред неколку недели го изненади загрижувачка и помалку морбидна информации, за тоа дека во докторските ординации во одреден дел од планетата се користи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европскиот суд за човекови права ја осуди Австрија поради неправилното разгледување на жалбата за клевета поднесена од еден од последните преживеани од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацистички атлас за човековата анатомија кој го создале Нацистите убивајќи милиони Евреи се користи и денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: