Индија ја забрани пластиката за еднократна употреба


Седумте најголеми супермаркети во Англија продале 490 милиони кеси помалку во 2018 и 2019 година во однос на минатата година – што е речиси двојно намалување, ...
| | веќе видена | слични

Индискиот премиер Нарендра Моди објави на Твитер видео на кое се гледа како го чисти сметот на плажа пред одморалиштето Мамалапурам каде што му е домаќин на ...
| | веќе видена | слични

Индискиот премиер, Нарендра Моди на својот „Твитер“ профил објави видео на кое се гледа како собира ѓубре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија ја забрани пластиката за еднократна употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: