ОЈО Скопје отвори истрага против скопјанец за недозволено поседување оружје и марихуана

Против 25-годишен скопјанец е отворена истражна постапка поради постоење на основано сомнение дека сторил кривични дела – недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 22-годишен скопјанец, кој е осомничен дека сторил кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Јавното обвинителство, полициски службеници на 9. октомври го забележале осомничениот во близина на село Грачани како управува моторцикл без ...
| | веќе видена | слични

Toj е осомничен дека сторил кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Како што ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на 60-годишна возраст од Богданци поради постоење на основано ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 60-годишен жител на Богданци, поради постоење на основано сомневање ...
| | веќе видена | слични

Велешкото обвинителство спроведува истражна постапка против 60 годишен човек од Богданци , а го товари за обид за убиство . – Осомничениот на 11-ти октомври ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 378 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 108 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО Скопје отвори истрага против скопјанец за недозволено поседување оружје и марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: